Дати можливість Олександру Ройтбурду очолити Одеський художній музей.

 

Президенту України
Петру Порошенко

Прем’єр-міністру України
Володимиру Гройсману

Міністру культури України
Євгену Ніщуку

Голові Одеської обласної адміністрації
Максиму Степанову

Голові Одеської обласної ради
Анатолію Урбанському

Голові постійної комісії
Одеської обласної ради з питань освіти,
науки, молодіжної політики, спорту,
культури та туризму
Марині Зінченко
Пані та панове!

28 лютого 2018 року, на засіданні постійної комісії Одеської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, культури та туризму під тиском депутатів, було прийнято рішення про відмову в призначенні відомого не тільки в Україні художника, переможця конкурсу на посаду директора Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда на свою законну посаду. Даний факт, можна охарактеризувати тільки словами наймолодшого героя українського фільму «Кіборги» – «Ви відкинули мене на кілька десятиліть назад …»

Понад два місяці в соціальних мережах деякими депутатами облради була розгорнута брудна кампанія проти одного з найвідоміших сучасних українських художників у всьому світі Олександра Ройтбурда. Всі звинувачення політичних «мистецтвознавців» зводилися до зображення в роботах майстра оголених людей. Але по всій видимості, депутатам невідомо, що Пітер Пауль Рубенс, Едуард Мане, Огюст Ренуар, Мікеланджело Буаннароті, Рембрандт, Борис Михайлович Кустодієв, Поль Сезанн, Сальвадор Далі, Пабло Пікассо, Рафаель Санті, Сандро Боттічеллі та багато інших світових художників також малювали оголені тіла. Можливо, депутатам невідомий і той факт, що в наших мистецьких навчальних закладах навчають студентів малювати з натурників. Чи може депутат оцінити ступінь сучасного мистецтва і не дати шанс переможцю конкурсу показати себе в управлінні музеєм?

Олександр Ройтбурд – не тільки один з найбільш значущих і успішних українських художників, закордонні мистецтвознавці саме з його творчістю асоціюють Україну в сучасному мистецтві. Роботи Ройтбурда виставляється в Європі та США, знаходяться в київському Національному художньому музеї та «ПінчукАртЦентрі», у відомих галереях світу – наприклад, унью-йоркському МОМА, а також великих музеях України, Англії, Польщі та інших колекціях. Дев’ять років тому його картина «Прощай, Караваджо» була куплена на аукціоні Phillips за рекордні на той час для українського арт-ринку 97 500 доларів.

Усунувши Ройтбурда з посади директора Одеського художнього музею, ми не даємо шансу молодому поколінню на створення нації, на ідентифікацію українського мистецтва на міжнародній арені та на розвиток наших музеїв. Ім’я Ройтбурда для відомих закордонних художників і колекціонерів це як приманка для того, щоб в Одесу їхали виставлятися найвідоміші. Під керівництвом Олександра Ройтбурда Одеський художній музей зміг би стати справжнім сучасним музеєм, в який хотілося б приходити.

Просимо вас врахувати думку громадськості і дати можливість Олександру Ройтбурду очолити Одеський художній музей. Не відкидайте нас на кілька десятиліть назад.

Просимо розглянути дане звернення на сесії Одеської облради 14 березня 2018 року.
Також вимагаємо Президента України, а також прем’єр-міністра та міністра культури України звернути увагу на травлю відомого художника в Одесі, яку розв’язали антиукраїнськи сили та партії.

По материалам: www.change.org

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *